Dirijorii Filarmonicii

• Dirijor Neagu George Cristian
    Neagu
    George Cristian

Cristian George Neagu este dirijor al orchestrei Filarmonicii Arad încă din anul 1990. De-a lungul carierei sale muzicale, a dirijat numeroase orchestre simfonice din țară, inclusiv pe scena Operei Naționale din București, dar și în Germania sau Italia.

• Rădoiaș
    Robert Daniel

Robert Daniel Rădoiaș este dirijorul Corului Academic al Filarmonicii Arad, activând aici prima dată în 2004. Activitatea sa se remarcă prin studiile de referință la Universitățile din Brașov și București și nenumărate concerte în țară și străinătate.

Szabolcs
    Hermann

Hermann Szabolcs din 2019 octombrie este dirijor invitat principal la Filarmonica din Arad. Este dirijor la Teatrul de Operetă din Budapesta, director al Asociației ‘’Hermann Musik’’ și asistent la Academia de Teatru și Film din Budapesta.