Bilete și abonamente

Filarmonica Arad vă pune la dispoziție bilete diferențiate, în funcție de categoriile de vârstă și de preferința pentru locul ocupat.

Biletele la concertele și spectacolele Filarmonicii Arad se pot achiziționa oricând, online de pe site-ul www.bilete.ro și în timpul programului casieriei la Casieria Filarmonicii.

Preț categorii bilete:

Bilete cu preț întreg:

– categoria I: 40 lei – balcon central;

– categoria II: 35 lei – în sală R1 – R9 ;

– categoria III: 30 lei – în sală R10 – R18, balcon stânga R1; balcon dreapta R1;

– categoria IV: 25 lei – balcon stânga R2 și R3; balcon dreapta R2 și R3; în sală R19 – R22.

Bilete cu preț redus:

Pentru pensionari și studenți până la 26 ani – forma de învățământ ”IF” (învățământ cu frecvență)

– categoria I: 20 lei – balcon central;

– categoria II: 18 lei – în sală R1 – R9;

– categoria III: 15 lei – în sală R10 – R18; balcon stânga R1; balcon dreapta R1;

– categoria IV: 13 lei – balcon stânga R2 și R3; balcon dreapta R2 și R3; în sală R19 – R22.

Pentru elevi:

– 8 lei pentru biletele de acces la concertele Filarmonicii Arad, indiferent de amplasarea în sală a locurilor pentru care se achiziționează biletul.

Abonamente cu preț întreg:

Abonament anual (minim 41 concerte)

– categoria I: 800 lei – în sală R2 – R9;

– categoria II: 700 lei – în sală R10 – R18; balcon stânga R1; balcon dreapta R1;

– categoria III: 600 lei – balcon stânga R2 și R3; balcon dreapta R2 și R3; în sală R19 – R22.

Abonamente cu preț redus pentru pensionari și studenți până la 26 ani – forma de învățământ ”IF” (învățământ cu frecvență)

Abonament anual (minim 41 concerte)

– categoria I: 450 lei – în sală R2 – R9;

– categoria II: 400 lei – în sală R10 – R18; balcon stânga R1; balcon dreapta R1;

– categoria III: 350 lei  – balcon stânga R2 și R3; balcon dreapta R2 și R3; în sală R19 – R22

Gratuități și reduceri în cazul persoanelor cu handicap:

Copilul cu handicap, precum şi persoana care îl însoţeşte beneficiază de gratuitate la bilete de intrare la concerte.

Adulţii cu handicap beneficiază de bilete de intrare la concerte astfel:

a)         adultul cu handicap grav sau accentuat, precum şi persoana care îl însoţeşte beneficiază de gratuitate;

b)        adultul cu handicap mediu şi uşor beneficiază de bilete de intrare în aceleaşi condiţii ca pentru studenţi.

Biletele cu prețuri reduse, abonamentele de toate tipurile, precum și gratuitățile se vor obține doar de la casieria Filarmonicii Arad.

Pentru achiziționarea biletelor și abonamentelor cu prețuri reduse, elevii și studenții vor prezenta carnetul de elev/student, vizat la zi de unitatea de învățământ, iar pensionarii vor prezenta cuponul de pensie.

Pentru  obținerea gratuităților și reducerilor prevăzute pentru persoanele cu handicap, va fi prezentat un document, care atestă gradul de handicap.

Harta sălii: DESCARCĂ