Transmisiune live pe pagina de Facebook Filarmonica Arad

DE LA TANGO…

Tango argentinian, rumba, vals, canțonetă napolitană, musical….

în aranjamente pentru orchestră de coarde

Dirijor: Cristian Neagu

… LA ROCK

CΞIΓЯΞI

Ciprian Emin Mateian – chitară/voce

Tiberiu Back – chitară bas

Sergiu Nădăban – percuție

7even /Nothing More / Harmonic Motion / Too Late / Win Or Lose /

There’s No Time / Train To Hell

Vă propunem să începeți această minunată seară de decembrie în pași de dans!

Rumba, tangoul argentinian sau valsul, așa cum au fost ele materializate în partituri semnate de José Maria Lacalle, Carlos Gardel, Astor Piazzolla, Fermo Dante Marchetti, Gerardo Matos Rodriguez sau Ángel Villoldo, sunt sugestiile noastre pentru un nou program al ansamblului de coarde al orchestrei simfonice, cuprins în prima parte a transmisiunii live, în seara de 26 Decembrie 2020, sâmbătă, de la ora 19.00, pe pagina de Facebook a Filarmonicii Arad.

În aceeași notă de divertisment, am strecurat printre cele câteva titluri de senzație ale ringurilor de dans, partituri de canțonetă napolitană sau musical cu o carieră la fel de impresionantă: Torna a Surriento sau Les Parapluies de Cherbourg își probează și ele, încă odată în plus, atemporalitatea.

Iar pentru un final cu totul neconvențional, câteva titluri rock!

Ciprian Emin Mateian (chitară/voce), Tiberiu Back (chitară bas), Sergiu Nădăban (percuție), sau mai simplu spus, CEI TREI, trupa arădeană de muzică rock aflată acum la început de drum, vă îndeamnă să le rămâneți alături și să îi ascultați!

Dragi prieteni melomani!

Ne apropiem cu toții de începutul noului an!

Sperăm și ne dorim ca 2021 să ne readucă împreună, în cea mai minunată sală de concerte, în locul pe care îl iubim și care ne împlinește pe toți!

Sărbători cu sănătate, cu gânduri și dorințe împlinite!

La mulți ani!