afis 7-8 ian 2021-cover

Pentru fiecare Filarmonică din lume, debutul anului muzical înseamnă Strauss. Și pentru că ne pregătim cu toții pentru startul anului 2021, ne propunem și noi, conform tradiției, un program de valsuri și polci din literatura vieneză de divertisment, pe care suntem nerăbdători să vi-l oferim în serile de 7 și 8 ianuarie.
Sala de concerte este pregătită pentru eveniment, dar și canalele de transmisiune online, în cazul în care întâlnirea cu dumneavoastră, publicul nostru minunat, trebuie să se conformeze și pe mai departe rigorilor de până acum.

Însă pentru că ne punem toate speranțele în veștile bune ale Noului An și în relansarea concertelor noastre cu public, vă facem cunoscute titlurile gata pregătite:

Johann Strauss Wiener Blut vals op.354;

Johann Strauss Annen Polka op.117;

Johann Strauss Auf der Jagd Polka op.373;

Johann Strauss Wein, Weib und Gesang vals op.333;

Johann Strauss Tritsch Tratsch Polka op. 214;

Johann & Josef Strauss Pizzicato Polka;

Emile Waldteufel Les patineurs vals;

Johann Strauss Perpetuum mobile op.257;

Josef Strauss Plappermäulchen Polka op.245;

Emile Waldteufel Estudiantina vals;

Josef Strauss Feuerfest Polka française op.269;

Johann Strauss An der schönen blauen Donau op.314;

Johann Strauss tatăl Radetzky Marsch op.228;

Să începem, așadar, anul muzical cu Johann și Josef Strauss, dar și cu valsurile rivalului lor parizian, Emile Waldteufel!

La mulți ani!

Odată cu posibilitatea reluării activității de interior, ne simțim obligați să vă reamintim condițiile de participare la evenimentele noastre concertistice:

Accesul publicului va fi posibil în intervalul 18.00 – 18.45, în limita a 144 de locuri, respectând măsurile și regulile de prevenire a răspândirii Covid-19.

Intrarea și ieșirea se va face pe culoare separate, delimitate, fără a staționa pe hol.

La intrarea în spațiul de desfășurare a concertelor se va efectua termometrizarea cu termometru noncontact a spectatorilor și un triaj observațional, astfel că nu va fi permis accesul persoanelor simptomatice (tuse, strănut, rinoree, temperatură mai mare de 37,3C, stare generală modificată)

Persoanele care refuză să le fie verificată temperatura și cele care nu poartă mască la intrare și pe întreaga durată a evenimentelor, NU vor avea acces în locație.

Evenimentele se vor desfășura fără pauză.

afis 7-8 ian 2021