filarmonica-arad-2020-program-2

Stimați auditori!

Prezența Dvs. la concertele noastre de stagiune ne onorează, însă în același timp, datorită restricțiilor severe legate de pandemie, ne simțim obligați să vă reamintim condițiile de participare la evenimentele stagiunii de interior:

Accesul publicului va fi posibil în intervalul 18.00 – 18.45, în limita a 144 de locuri, respectând măsurile și regulile de prevenire a răspândirii Covid-19 prevăzute de Ordinul 3.142/1.495/2020.

Intrarea și ieșirea se va face pe culoare separate, delimitate, fără a staționa pe hol.

La intrarea în spațiul de desfășurare a concertelor se va efectua termometrizarea cu termometru noncontact a spectatorilor și un triaj observațional, astfel că nu va fi permis accesul persoanelor simptomatice (tuse, strănut, rinoree, temperatură mai mare de 37,3C, stare generală modificată)

Persoanele care refuză să le fie verificată temperatura și cele care nu poartă mască la intrare și pe întreaga durată a evenimentelor, NU vor avea acces în locație.

Evenimentele se vor desfășura fără pauză.

Filarmonica Arad