concert-simfonic-8-oct-2020

Alessandro Scarlatti L’honestà negli amori  – Già il sole dal Gange;

Johann Sebastian Bach Concertul pentru pian în re minor BWV 1052;

Wolfgang Amadeus Mozart Rondo pentru pian în re major K. 382;

Prin câteva arii pentru bariton și două partituri pianistice, stagiunea de concerte continuă în format mic, apropiat de cameral, seara de Joi, 8 Octombrie 2020, îmbinând liricul și instrumentalul prin ofertele celor trei invitați: dirijorul Petronius Negrescu, baritonul VictorAciocîrlănoaei și pianistul Luca Toncian.
Muzica preclasicilor Alessandro Scarlatti, Johann Sebastian Bach și Georg Friedrich Händel, precum si aceea a lui Wolfgang Amadeus Mozart reprezintă câteva dintre cele mai convenabile surse de repertoriu pentru lumea muzicală actuală, obligată să își adapteze distibuțiile la circumstanțele prezentului.

Vă așteptăm în continuare la programele noastre muzicale și vă reamintim condițiile de participare la evenimentele stagiunii de interior:

Accesul publicului va fi posibil în intervalul 18.00 – 18.45, în limita a 144 de locuri, respectând măsurile și regulile de prevenire a răspândirii Covid-19 prevăzute de Ordinul 3.142/1.495/2020.

Intrarea și ieșirea se va face pe culoare separate, delimitate, fără a staționa pe hol.

La intrarea în spațiul de desfășurare a concertelor se va efectua termometrizarea cu termometru noncontact a spectatorilor și un triaj observațional, astfel că nu va fi permis accesul persoanelor simptomatice (tuse, strănut, rinoree, temperatură mai mare de 37,3C, stare generală modificată)

Persoanele care refuză să le fie verificată temperatura și cele care nu poartă mască la intrare și pe întreaga durată a evenimentelor, NU vor avea acces în locație.

Evenimentele se vor desfășura fără pauză.